Studentská vědecká konference

STUDENTSKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE 2016

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE I

Komise (ústav 105):

prof. Dr. Ing. Josef Krýsa - předseda
Ing. Jaromír Hnát, Ph.D.
Ing. Martin Pultar
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Tomáš Kotrla
    Příprava nanostrukturovaných vrstev hematitu anodickou oxidací
     
  2. Jan Tomek
    Příprava a charakterizace elektroforeticky nanesených vrstev grafen oxidu
     
  3. Bc. Veronika Vyšínová
    Hodnocení samočistícího efektu fotokatalyticky aktivních nátěrů

 

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE II

Komise (ústav 105):

doc. Ing. Jan Vídenský, CSc. - předseda
Dr. Ing. Vlastimil Fíla
Ing. Roman Kodým, Ph.D.
Ing. Martin Zlámal, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Karel Denk
    Elektrochemická oxidace organických látek
     
  2. Bc. Kateřina Bednářová
    Studium stárnutí roztoku chloridu barnatého
     
  3. Bc. Jan Ullsperger
    Příprava kompozitních membrán na bázi polyimidu 6FDA-DAM:DABA a grafen oxidu

 

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE III

Komise (ústav 105):

doc. Ing. Martin Paidar, Ph.D. - předseda
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Ing. Milan Bernauer, Ph.D.
Ing. Šárka Paušová, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Michal Carda
    Příprava a charakterizace tenkého filmu Pt/C katalyzátorů pro PEM palivové články
     
  2. Bc. Jakub Rutrle
    Moření Ti kyselinou chlorovodíkovou – charakterizace změn v povrchové a podpovrchové vrstvě
     
  3. Bc. David Dlouhý
    Výzkum kompozitních membrán na bázi materiálu ZIF-8/Polyimid (6FDA-3,4´-ODA) pro dělení plynů

 

Zástupci podniků:

Lovochemie, a.s.
MemBrain s.r.o.
Chemoprojekt a.s.

DĚKUJEME!

Obsah položky...

STUDENTSKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE 2015

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE I

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Martin Paidar, Ph.D. - předseda
Doc. Ing. Jan Vídenský, CSc.
Dr. Ing. Vlastimil Fíla
Ing. Jaromír Hnát, Ph.D.
Ing. Martin Zlámal, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Tereza Jadrná
    Vývoj svazkového alkalického elektrolyzéru s anion selektivním polymerním elektrolytem
     
  2. Michaela Plevová
    Ověření stability anion selektivních membrán s kladně nabitou funkční skupinou v alkalických roztocích
     
  3. Bc. Michal Carda
    Stanovení transportních parametrů O2 v katalytické vrstvě pro HT PEM-FC imobilizované Nafionem®
     

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE II

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Bohumil Bernauer, CSc. - předseda
Ing. Šárka Paušová, Ph.D.
Ing. Roman Kodým, Ph.D.
Ing. Tomáš Bystroň, Ph.D.
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Petr Bubeníček
    Vliv asymetrie nátoku vstupních roztoků na rovnoměrnost distribuce hmoty a proudu v pilotní elektrodialýzní jednotce
     
  2. Bc. David Dlouhý
    Vývoj kompozitních membrán pro separaci plynů na bázi materiálu ZIF/Polyimid
     
  3. Jakub Rutrle
    Optimalizace přípravy anody pro PEM elektrolýzu vody

Zástupci podniků:

Lovochemie, a.s.
MEGA a.s.
MemBrain s.r.o.
Pragolab s.r.o.

DĚKUJEME!

STUDENTSKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE 2014

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE

Komise (ústav 105):

doc. Ing. Martin Paidar, Ph.D. - předseda
Ing. Roman Kodým, Ph.D.
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D.
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Ing. Martin Zlámal, Ph.D.

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Adam Giurg
    Vliv provozních podmínek na vysokoteplotní membránové palivové články
  2. Bc. Vojtěch Galek
    Alginátová granulace
  3. Bc. Petr Bubeníček
    Vliv parametrů elektrodového roztoku na výkon a distribuci proudu v pilotní elektrodialýzní jednotce

Zástupci podniků:

Precheza a.s.
Lovochemie a.s.
Austin Detonator s.r.o.
CV Řež s.r.o.

Studentská vědecká konference 2013

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE

Komise (ústav 105):

Prof. Dr. Ing. Josef Krýsa - předseda
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Ing. Roman Kodým, Ph.D.
Ing. Tomáš Bystroň, Ph.D.
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Libor Obal
    Řídící děje při fotokatalytické oxidaci nízkých koncentrací hexanu a toluenu v plynné fázi
  2. Tereza Jadrná
    Chování bipolárních iontově selektivních membrán ve vodném roztoku K2SO4
     
  3. Bc. Martin Tkáč
    Různé metody přípravy katalyzátoru La0,5Sr0,5CoO3 pro vývoj kyslíku u alkalické elektrolýzy vody

​Zástupci podniků:

Lovochemie a.s.
MemBrain, s.r.o.
Chemoprojekt, a.s.
Pragolab s.r.o.

Studentská vědecká konference 2012

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE I

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Bohumil Bernauer, CSc. - předseda
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Ing. Roman Kodým
Ing. Milan Bernauer, Ph.D.
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Jana Janczyková
    Studium konverzní reakce energosádrovce s uhličitanem amonným
     
  2. Bc. Martin Pultar
    Studium průběhu heterogenní reakce dolomitu s kyselinou dusičnou
     
  3. Bc. Šárka Kubíková
    Vliv zvýšené teploty a tlaku na vlastnosti membrány Nafion
     

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE II

Komise (ústav 105):

Prof. Dr. Ing. Josef Krýsa - předseda
Dr. Ing. Vlastimil Fíla
Ing. Martin Paidar, Ph.D.
Ing. Jaromír Hnát
Ing. Martin Zlámal - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Martin Prokop
    Studie tvorby železanu anodickou oxidací Fe(III)
     
  2. Tereza Jadrná
    Návrh metodiky charakterizace bipolárních iontově selektivních membrán
     
  3. Adam Giurg
    Výkon palivových článků v závislosti na době dopování membrány

Zástupci podniků:

Precheza a.s.
Lovochemie a.s.
MemBrain, s.r.o.
Chemoprojekt, a.s.
Procter & Gamble

Studentská vědecká konference 2011

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE

Komise (ústav 105):

Prof. Dr. Ing. Josef Krýsa - předseda
Ing. Martin Paidar, Ph.D.
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Dr. Ing. Vlastimil Fíla
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Filip Karas
    Chemická kompatibilita katod s elektrolytem pro vysokoteplotní palivový článek
     
  2. Bc. Martin Prokop
    Příprava anody pro alkalickou elektrolýzu vody
     
  3. Bc. Jan Vít
    TiO2 jako nosič katalyzátoru pro PEM elektrolýzu vody
     

Zástupci podniků:

Precheza a.s.
Česká vodíková platforma
Lovochemie a.s.
Fosfa a.s.
Lach-Ner, s.r.o.
SAFINA a.s.
MemBrain, s.r.o.

 

Studentská vědecká konference 2010

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Bohumil Bernauer, CSc. - předseda
Ing. Martin Paidar, Ph.D.
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Ing. Martin Zlámal
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Filip Karas
    Srovnání metod stanovení iontově výměnné kapacity
     
  2. Martin Prokop
    Vodivost heterogenních membrán v podélném a příčném směru
     
  3. Bc. Jan Vít
    Vliv nosiče na vlastnosti katalyzátoru pro PEM elektrolýzu

Studentská vědecká konference 2009

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE I

Komise (ústav 105):

Prof. Dr. Ing. Josef Krýsa - předseda
Dr. Ing. Vlastimil Fíla
Ing. Petra Novotná, Ph.D.
Ing. Roman Kodým
Ing. David Gabriš - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Jakub Mališ
    Vysokoteplotní degradace Nafionu za zvýšeného tlaku
     
  2. Bc. Jakub Polonský
    Příprava katalyzátorů pro palivové články typu PEM
     
  3. Bc. Karel Vazač
    selektivní odstraňování mědi z vodných roztoků

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE II

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Bohumil Bernauer, CSc. - předseda
Ing. Martin Paidar, Ph.D.
Ing. Ivona Sedlářová, Ph.D.
Ing. Martin Zlámal
Ing. Miloslav Lhotka, Ph.D. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Michal Baudys
    Příprava a vlastnosti samočistících epoxidových nátěrů
     
  2. Bc. Helena Váňová
    Studium konverzních reakcí mezi pevnou a kapalnou fází
     
  3. Bc. Monika Drakselová
    Studium reakce apatitu Kovdor s kyselinou dusičnou
     

Zástupci podniků:

Precheza a.s.
Česká vodíková platforma
Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.
Lovochemie a.s.

 

Studentská vědecká konference 2008

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE I

Komise (ústav 105):

Prof. Dr. Ing. Josef Krýsa - předseda
Ing. Ivona Sedlářová, PhD.
Ing. Roman Kodým
Ing. Zuzana Cílová, PhD.
Ing. Miloslav Lhotka, PhD. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Jaromír Hnát
    Alkalický polymerní elektrolyt pro elektrolytický rozklad vody
     
  2. Bc. Šárka Paušová
    Aging of the TiO2 collodial particles in water: effect on their properties
     
  3. Bc. František Vlasák
    Matematický model laminárního a turbulentního toku v pravoúhlém kanálku s výplní ve tvaru síťky

    Bc. Petra Kuželová
    Sledování průběhu reakce kyseliny sírové s vápencem pomocí vodivostní cely nebo pH elektrody

    Bc. Petr Pánek
    Aplikace fotokatalýzy pro čištění odpadních vod

    Bc. Karel Plíhal
    Stanovení proudové účinnosti alkalické zinkovací lázně

    Bc. Kristýna Vítková
    Hydraulika toku kapaliny na síťové distanční vložce mezimembránového prostoru elektrodializační cely

    Bc. Petr Záloha
    Charakterizace dvoufázového toku kapalyna - plyn v mikrokanál
     

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE II

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Daria Schrötterová, CSc. - předseda
Ing. Martin Paidar, Ph.D.
Dr.Ing. Vlastimil Fíla
Ing. David Gabriš
Ing. Martin Zlámal

Výsledky soutěže:

  1. Bc. Jakub Polonský
    Vývoj metodiky testování katalyzátoru pro AFC
     
  2. Bc. Michal Baudys
    Fotokatalytická degradace azobarviva Oranž II v suspenzích a na vrstvách TiO2 fotokatalyzátoru
     
  3. Bc. Lucie Ondryášová
    Příprava membrán typu ETS-4 metodou "secondary growth"

    Bc. Monika Drakselová
    Výroba kombinovaných hnojiv rozkladečm fosfátů minerálními kyselinami

    Bc. Michal Kolafa
    Ionic liquids - transport properties, stabiliy and their influence on electrocatalytic activity of Pt

    Bc. Matěj Konvičný
    Vliv výměny iontů v titanosilikátu ETS-4 na jeho vlastnosti

    Jakub Mališ
    Vliv provozních parametrů na výkon palivového článku typu PEM

    Bc. Martina Plíšková
    Vliv kontaminace vodíku parami rtuti na životnost palivového článku PEM

    Bc. Zuzana Vajglová
    Měření tlakových ztrát v mikroaparátech

    Bc. Helena Váňová
    Mokré postupy výroby kyseliny trihydrogenfosforečné

    Bc. Karel Vazač
    Chování stříbrné elektrody v roztoku hydroxidu s příměsí chloridu
     

Zástupci podniků:

Precheza a.s.
Mega a.s.
Lovochemie a.s.
Spolana Neratovice a.s.
Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.

Studentská vědecká konference 2007

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE I

Komise (ústav 105):

Doc. Dr.Ing. Josef Krýsa - předseda
Ing. Ivona Sedlářová
Ing. Roman Kodým
Ing. Vladimír Navara
Ing. Miloslav Lhotka, PhD. - organizační tajemník

Výsledky soutěže:

  1. Martina Plíšková
    Nové membrány pro palivové články na bázi polymerem nesených iontových kapalin
     
  2. Christoph Lockstet
    Selective removal of copper from acid mine waters by combination of ion exchange and electro-winning
     
  3. Lucie Ondryášová
    Tvarování oxidů kovů do sférických částic

    Michal Kolafa
    Vodivost iontových kapalin a jejich směsí s kyselinou trifluoromethansulfonovou

    Jaromír Hnát
    Využití anexových membrán pro elektrolýzu vody

    Jens Buechsenschuetz
    Nitrate reduction in solutions produced during redevelopment of area damaged by mine aktivity

    František Vlasák
    Matematický model hydrodynamiky toku v mezimembránovém prostoru elektrodialýzní cely vyplněné síťovou distanční vložkou

    Šárka Paušová
    Fotokatalytická degradace acid oranže 7 a 4-chlorfenolu na vrstvách TiO2 

    Karel Plíhal
    Vývoj alkalické bezkyanidové zinkovací lázně

    Petra Kuželová
    Vliv výchozí vápencové suroviny na průběh její reakce s kyselinou sírovou
     

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE II

Komise (ústav 105):

Doc. Ing. Daria Schrötterová, CSc. - předseda
Ing. Petra Novotná, Ph.D.
Ing. Martin Paidar, Ph.D.
Dr.Ing. Vlastimil Fíla
Ing. David Gabriš

Výsledky soutěže:

  1. Petr Mazúr
    Vliv vrstvy Nafionu® na účinnost anody u nízkoteplotního palivového článku typu PEM
     
  2. Petr Klein
    Matematická simulace dějů probíhajících na povrchu katodicky chráněného kovu
     
  3. David Gallardo Monjo
    Synthesis of titanosilicate membrane on different type of supports

    Michal Tuček
    Studium měření průběhu rychlých heterogenních nekatalyzovaných reakcí metodou konduktostatické titrace

    Petra Veconová
    Vliv dihydrogenfosforečnanu vápenatého na rozklad apatitu Kola kyselinou trihydrogenfosforečnou

    Jan Kubata
    Charakterizace tenkých vrstev na bázi SiOxNy:H

    Albert Castell
    Study of structural parameters of porous carbon supports using permeation measurements 

    Patrick Tum
    Vliv teploty výpalu na fotokatalytickou aktivitu TiO2 vrstev
     

Zástupci podniků:

Precheza a.s.
Eurosupport Manufacturing Czechia s.r.o.
Mega a.s.
Watek s.r.o.
Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.

Studentská vědecká konference 2006

Sekce: ANORGANICKÁ TECHNOLOGIE

Výsledky soutěže:

  1. Mazúr Petr
    Příprava elektrod pro nízkoteplotní palivové články
    Studium elektrochemických vlastností polykrystalické platinové elektrody v roztocích

     
  2. Stammwitz Sven
    Does mercury have an influence on the PEM fuel cell lifetime?
     
  3. Ondryášová Lucie
    Tvarování oxidu titaničitého do formy kuliček

    Kubata Jan
    Využití CFD při návrhu a optimalizaci cely pro permeační měření na planárních membránách kyseliny sírové

    Kimutai Tum Patrick
    Příprava a charakterizace částicových vrstev oxidu titaničitého
     

Zástupci podniků:

Precheza Přerov, a.s.
Spolana Neratovice, a.s.
Chemoprojekt, a.s.
Mega, a.s.
Lach-Ner, s.r.o.
BorsodChem MCHZ, s.r.o.
Ústav jaderného výzkumu Řež, a.s.

Sponzoři předali účastníkům konference finanční odměny v celkové výši 70 000,- Kč.