SVK 2015, DOD 2015, ...

24.11.2015

Ve dnech 20. a 21. listopadu 2015 proběhlo na  VŠCHT Praha několik zajímavých akcí, do kterých jsme se aktivně zapojili.
V pátek 20. 11. se konala Studentská vědecká konference. Na našem ústavu byly otevřeny 2 sekce, do kterých bylo přihlášeno celkem 12 soutěžních příspěvků. Konečné výsledky jsou uvedeny v Zajímavostech – SVK. Zde bychom rádi poděkovali průmyslovým partnerům, kteří poskytli našim studentům sponzorské dary: Lovochemie, a.s., Mega a.s., MemBrain s.r.o. a Pragolab s.r.o.
V rámci SVK byla udělena i Stipendia Nadace Preciosa. Jednou z oceněných je studentka 2. ročníku našeho magisterského studia Bc. Tereza Jadrná.
V pátek a sobotu pak probíhal Den otevřených dveří. Naši doktorandi připravili velice názorný stánek oboru Vodíkových a membránových technologií, ukázkou fotokatalytických aplikací participovali u stánu oboru Chemie a chemické technologie a při exkurzi po laboratořích FCHT předváděli zajímavé ukázky klasických anorganických a elektrochemických technologií.
A nakonec, jako poděkování studentům za aktivní účast při SVK nebo DOD, se v pátek konal bowlingový turnaj.